2024 оны 04-р сарын 13

Монголын хүүхдийн спортын VII наадмын гүйлтийн цанын тэшилтийн төрлийн аваргууд тодорлоо

Монголын бүх ард түмний XVI наадам, Монголын хүүхдийн спортын VII наадмын өвлийн төрлүүд Орхон аймагт өчигдөр снөүбоардын төрлөөр эхэлсэн. 
Өнөөдөр гүйлтийн цанын тэшилтийн төрлөөр  “Эрдэнэт үйлдвэр” ТӨҮГ-ын “Сархиа цанын бааз” дээр үргэжиллээ. Гүйлтийн цанын тэшилтийн төрөлд Орхон, Төв, Булган, Хэнтий, Хөвсгөл, Увс зэрэг 10 аймаг, нийлэлийн Сонгинохайрхан, Сүхбаатар, Хан-Уул зэрэг дөрвөн дүүргээс 128 тамирчин оролцож хурд хүч авхаалж самбаагаа сорьж  17-18 нас хөвгүүд  15 км, охид 10 км,  12 хүртэлх нас хөвгүүд 3 км, охид 2 км, 13-14 нас хөвгүүд 55 км, охид 3 км, 15-16 нас хөвгүүд 10 км, охид 5 км-т уралдлаа. 

      Шагналыг аймгийн Засаг даргын орлогч, зохион байгуулах хорооны дарга А.Түвшинжаргал, аймгийн Биеийн тамир, спортын газрын дарга Д.Дэлгэрбаяр, Биеийн тамир, спортын улсын хорооны Спортын бодлогын хэрэгжилтийн хэлтсийн дарга Б.Нямсүрэн,   аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгч Д.Ганболд, М.Майцэцэг, Б.Мягмарсүрэн, Монголын цанын холбооны ерөнхийлөгч Д.Хишигжаргал нар гардууллаа. 
Монголын хүүхдийн спортын VII наадмын 17-18 насны хөвгүүдийн гүйлтийн цанын тэшилтийн төрөлд:

  • Тэргүүн байранд-Төрбат Өсөхирээдүй /Булган аймаг/
  • Дэд байранд-Ариунжаргал Хүслэн /Сонгинохайрхан дүүрэг/
  • Гутгаар байранд-Баттогтох Бат-Оргил /Сонгинохайрхан дүүрэг/

17-18 насны охидын гүйлтийн цана тэшилт 10 км төрөлд:

  • Тэргүүн байранд-Булганбаяр Энхжин /Орхон аймаг/
  • Дэд байранд-Хаш-Эрдэнэ Эрдэнэтунгалаг /Сүхбаатар дүүрэг/
  • Гутгаар байранд-Наранхүү Мөнгөнцэцэг /Төв аймаг/ 

12 хүртэлх насны хөвгүүдийн гүйлтийн цана тэшилт 3 км төрөлд:

  • Тэргүүн байранд-Лхагва-Орших Өнөбаясгалан /Орхон аймаг/
  • Дэд байранд-Батбаяр Шинэдөл /Орхон аймаг/
  • Гутгаар байранд-Баттөмөр Даваажаргал /Төв аймаг/

12 хүртэлх насны охидын гүйлтийн цана тэшилт 2 км төрөлд:

  • Тэргүүн байранд-Ариунжаргал Анхилуу /Сонгинохайрхан дүүрэг/
  • Дэд байранд-Булганбаяр Мөнхжин /Орхон аймаг/
  • Гутгаар байранд-Одхүү Одгэрэл /Булган аймаг/

13-14 насны хөвгүүдийн гүйлтийн цана тэшилт 5 км төрөлд:

  • Тэргүүн байранд-Батбаяр Бямбажаргал /Өвөрхангай аймаг/
  • Дэд байранд-Ариунжаргал Оргил /Сэлэнгэ аймаг/
  • Гутгаар байранд-Гэндэнсүрэн Төгөлдөр /Сонгинохайрхан дүүрэг/

13-14 насны охидын гүйлтийн цана тэшилт 3 км төрөлд:

  • Тэргүүн байранд-Отгонбат Анужин /Орхон аймаг/
  • Дэд байранд-Мөнхбаяр Эрхсаран /Булган аймаг/
  • Гутгаар байранд-Түвшинбаяр Аясгалан /Булган аймаг/

15-16 насны хөвгүүдийн гүйлтийн цана тэшилт 10 км төрөлд:

  • Тэргүүн байранд-Амаржаргал Ганзориг /Сүхбаатар дүүрэг/
  • Дэд байранд-Сансар Мөнхжаргал /Төв аймаг/
  • Гутгаар байранд-Батболд Амарсайхан /Булган аймаг/

15-16 насны охидын гүйлтийн цана тэшилт 5 км төрөлд:

  • Тэргүүн байранд-Наранбат Нандинцэцэг /Дархан-Уул/
  • Дэд байранд-Алтанхуяг Ариунбилэг /Булган аймаг/
  • Гутгаар байранд Жамъяанжав Уянга /Архангай аймаг/ 

Медалийн тоогоор багцалбал, гүйлтийн цанын тэшилтийн төрлөөр Орхон, Булган  аймаг  тус тус 6 медаль, Төв аймаг 3 медаль, Дархан, Сэлэнгэ, Архангай аймаг тус бүр нэг нэг медаль хүртлээ.
 

Мэдээллийн төв 
 

 

Санал асуулга

Манай вэб сайт таны санаанд хэр нийцэж байна?

Нийт саналын тоо:  64246

Facebook

Цаг агаар

Вебийн статистик

Таны IP хаяг: 3.234.244.181
  • 3 Онлайн
  • 41 Өнөөдөр
  • 693 Өчигдөр
  • 9656 Долоо хоногт
  • 13105 Сүүлийн сард
  • 6928317 Нийт хандалт