2022 оны 08-р сарын 13

МОНГОЛЫН БҮХ АРД ТҮМНИЙ XV ИХ НААДМЫН БАЙТ ХАРВААНЫ  ТӨРӨЛД ОРХОН АЙМГИЙН БАГ ТАМИРЧИД ТЭРГҮҮН БАЙР ЭЗЭЛЛЭЭ 

Монголын Бүх Ард Түмний XV их наадмын Байт харвааны тэмцээнийг Засгийн газрын тохируулагч агентлаг Биеийн тамир, спортын улсын хороо, Монголын байт харвааны холбоо хамтран  долдугаар сарын 28-31-ний өдрүүдэд  Үндэсний цэцэрлэгт хүрээлэн "Дайчин Чанар-Тэсвэр" ийн талбар 360  талбайд амжилттай зохион байгууллаа.

      Монголын Бүх Ард Түмний XV их наадам Байт харвааны шигшээ тэмцээнд Архангай, Булган, Дархан-Уул, Дорноговь, Дорнод, Дундговь, Завхан, Орхон, Өвөрхангай, Сүхбаатар, Сэлэнгэ, Төв, Увс, Ховд, Хэнтий аймаг, нийслэлээс  Баянгол , Баянзүрх, Сонгинохайрхан, Хан-Уул, Чингэлтэй дүүргийн баг тамирчид өрсөлдлөө. 

Байт харвааны шигшээ тэмцээн нь эрэгтэй, эмэгтэй ганцаарчилсан болон холимог баг, эрэгтэй, эмэгтэй багийн төрлүүдээр 5 багц медалийн төлөө 21 аймаг, 9 дүүргийн анхан шатны тэмцээнээс шалгарсан 19 байгууллагын 120 гаруй тамирчид цэц мэргэнээ сорин өрсөлдлөө. 

Тэмцээний дүнгээр:

    Эмэгтэй багийн төрөлд:
I байранд Орхон аймгийн баг /Г.Оюунгэрэл, Ө.Халиун, А.Энхтуяа/
II байранд Чингэлтэй дүүргийн баг /Б.Урантунгалаг, Ш.Бямбасүрэн, Д.Сэлэнгээ/
III байранд Төв аймгийн баг /Д.Оюун-Эрдэнэ, Б.Өлзийдэлгэр, Б.Буд-Алтай/


  Эрэгтэй багийн төрөлд:
I байранд Баянзүрх-Алдар баг /Ө.Нэхийт, Б.Отгонболд, Б.Тэнгисболд/
II байранд Орхон-Хангарьд баг /Ж.Гантөгс, Д.Дашнамжил, Ц.Цэнгүүн/
III  байранд Өвөрхангай аймаг баг /Л.Баярсайхан, Э.Нармандах, У.Чулуунбаатар/
 
Холимог багийн төрөлд:  
I байранд Чингэлтэй дүүргийн баг /Б.Урантунгалаг, Д.Өсөхбаяр/
II байранд Орхон-Хангарьд баг /А.Энхтуяа, Ц.Цэнгүүн/
III байранд Дундговь-Алдар баг /Н.Ариунбилэг, М.Энхбаяр/
 
Эмэгтэй ганцаарчилсан төрөлд:

I байранд Өвөрхангай аймгийн тамирчин ОУХМ /Ж.Дагийжанчив /
II байранд Чингэлтэй дүүргийн тамирчин ОУХМ /Б.Урантунгалаг/
III байранд Өвөрхангай аймгийн тамирчин СМ /М.Гэгээн/
 
Эрэгтэй ганцаарчилсан төрөлд
I байранд Дундговь-Алдар багийн тамирчин СДМ /Б.Буянтүшиг/
II байранд Орхон-Хангарьд багийн тамирчин СМ /Ц.Цэнгүүн/
III байранд Чингэлтэй дүүргийн тамирчин СМ /Д.Өсөхбаяр/ нар тус тус шагналт байранд шалгарлаа. 

Тэмцээний нийт дүнгээр:

  • I байранд Орхон-Хангарьд баг
  • II байранд Чингэлтэй дүүргийн баг
  • III  байранд Өвөрхангай аймгийн баг тамирчид шалгарлаа гэж Биеийн тамир улсын спортын хорооноос мэдээллээ.. 

Мэдээллийн төв 

 

Санал асуулга

Манай вэб сайт таны санаанд хэр нийцэж байна?

Facebook

Цаг агаар

Вебийн статистик

Таны IP хаяг: 35.172.223.251
  • 3 Онлайн
  • 124 Өнөөдөр
  • 346 Өчигдөр
  • 1666 Долоо хоногт
  • 3359 Сүүлийн сард
  • 6651176 Нийт хандалт